Brain foods to nowy kulinarny hit. Te dania poprawią działanie twojego mózgu

Intensywnie wytężając swój umysł na co dzień, warto go systematycznie regenerować. Możemy to robić poprzez odpowiedni dobór jadłospisu, który jest ważny nie tylko po to, aby dodawać naszemu mózgowi energii do codziennej pracy, ale także aby poprawiać jego pracę.

Co więcej, to jak się na co dzień żywimy ma ogromny wpływ na to, jakie mamy samopoczucie. W związku z tym warto poczytać nasz poradnik poświęcony tematyce brain foods. Czym się charakteryzuje ten termin i do czego konkretnie odnosi? Sprawdź poniżej, rzucając okiem w poniższe treści.

Brain foods jest to pojęcie bardzo szeroko dzisiaj rozpowszechnone, które odnosi się do tak zwanego zjawiska superfoods, czyli w dosłownym tłumaczeniu na język polski – superżywności. W praktyce jest to jedzenie zdrowe, które zostaje tak skomponowane, aby było pełne wartości odżywczych dla ludzkiego umysłu.

Skrupulatnie dobierane produkty spożywcze zapewniają bogactwo pierwiastków, składników odżywczych, witamin. Należy wspomnieć o tym, że wszystkie one dodają nam codziennego zastrzyku świeżej energii, potrzebnej niesamowicie do działania, a także umożliwiają wyzbycie się stresujących napięć.

Są świetne dla naszej pamięci, polepszają znacząco pracę układu nerwowego, a także są rewelacyjne dla usprawnienia koncentracji i zdolności kojarzenia. Dzięki właściwie zbilansowanej diecie po prostu możemy raz na zawsze wyzbyć się ryzyka zachorowania na chorobę Alzheimera. Możemy również stać się bardzo odporni na udary oraz demencję starczą, a to przecież jedne z najpoważniejszych schorzeń atakujących ludzi w podeszłym wieku.

Pomidory

Zdecydowanie warto wzbogacić swoją brainfoods dietę o pomidory. Są one pełne silnego przeciwutleniacza, jakim jest likopen. Dzięki niemu mózg jest zabezpieczany przed działaniem wolnych rodników, które atakują nasz umysł.

Brain foods to nowy kulinarny hit. Te dania poprawią działanie twojego mózgu

Co więcej, pozwala to na ograniczenie rozwoju demencji, wręcz jej zahamowanie. Możemy także poprzez regularne żywienie pomidorów, zwłaszcza doprawianych oliwą z oliwek i bez skórki, zwiększyć skuteczność działania likopenu.

Nasiona dyni

Popularne pestki dyni, często dodawane na przykład do sałatek, znakomicie nadają się jako element stałej diety brainfoods z tego względu, że mają w sobie pełno cynku. Jest ich w nich o wiele więcej niż w innych nasionach, a cynk świetnie wpływa na poprawę myślenia, pamięci. Co więcej, są bogate magnez, a ten przydaje się przy intensywnym wysiłku umysłowym, kiedy mamy silne stresy.

Brokuły

Mają w sobie ogromną ilość witaminy K. Dzięki temu można powiększać funkcje poznawcze, a w konsekwencji tego pracować jeszcze wydajniej intelektualnie. Dodatkowo w brokułach znajdują się potężne ilości składników zwanych glukozynolanami, jakie redukują tempo rozkładu bardzo ważnego neuroprzekaźnika, którym jest acetylocholin. To pozwala na ograniczenie choroby Alzheimera.

Szpinak

Podobnie jak wszelkie inne liściaste rośliny, ma wysoki wskaźnik ORAC. Pozwala to na absorpcję wolnych rodników, czyli ich neutralizowanie. W praktyce zatem opóźnia on proces starzenia się mózgu i korzystnie wpływa na długotrwałą pamięć. Jest zbawienny także z tego względu, że posiada ogromne ilości kwasów – foliowego, alfa-liponowego, a te umożliwiają korzystne działanie na cały nasz organizm, a mózg w szczególności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here